Pocta umělci
Umění mluví za člověka, za národy, za lidstvo.
- Josef Čapek

Pocta umelciPocta umělci je pravidelný cyklus vernisáží konajících se v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu , který začal roku 2001 vernisáží díla Josefa Lieslera. Myšlenkou tohoto cyklu vernisáží je vzdát hold mistrům české výtvarné scény současnosti.
Během sedmileté historie pořádání těchto vernisáží jsme realizovali četná díla špiček českého výtvarného umění jako je například Oldřich Kulhánek, Jiří Anderle, Pravoslav a Jan Kotík, Josef Liesler, Karel Franta a mnoho dalších významných mistrů současnosti.
Cyklus vernisáží Pocta umělci laskavě podpořily významné firmy širokého spektra oborů podnikání jako například farmaceutické firmy Roche nebo Pfizer, významná realitní společnost Real spektrum, dále například třeba společnost Synlab, soukromý zemědělec pan Bernard Lainka, znalecký ústav Novota a při výčtu rozhodně nesmí chybět Všeobecná obchodní společnost s. r. o..
To že mnohé z těchto významných firem mají vážný zájem o spojení svého jména s podporou umění v české republice svědčí i skutečnost, že se některé společnosti objevují jako partneři těchto vernisáží opakovaně.


Historie výstav

Unikla Vám některá z námi organizovaných výstav? Máte zájem přečíst si reportáž z vernisáže nebo prohlédnout aktuální fotografie?

Historie výstav >


Umělci ke sponzorování

Zajímá Vás, které konkrétní umělce můžete naším prostřednictvím kontaktovat?.

Umělci ke sponzorování >


Sponzoři

Chcete vědět, kdo jsou naši aktuální sponzoři včetně sponzorů jednotlivých umělců?

Sponzoři >

Kalendář výstav >